Международный фестиваль-конкурс искусств «Звездный прибой»

Ми повернулися! “New Festival of Arts”

25 березня в Палаці культури ПАТ «Центральний ГЗК» Кривого Рогу відбувся перший Всеукраїнський вокально-хореографічний фестиваль “New Festival of Arts”. Сказати, що криворізький фестиваль пробуджує в нас особливі почуття — не сказати нічого. Адже саме тут понад два десятки років тому була заснована наша громадська організація й було проведено перший фестиваль “Співограй”, що пізніше кілька разів за різних обставин змінював свою прописку й нині є вагомою щорічною подією в музичному житті Харкова. Але думка про організацію фестивалю в Кривому Розі не полишала нас усі ці роки. Кажуть, що неможливо двічі увійти в ту саму воду. Почасти це дійсно так. Змінилися ми: за нашими плечима двадцятирічний досвід проведення масштабних музичних заходів у різних куточках України й за кордоном; нині ми проводимо близько десятка фестивалів щороку. Змінилися учасники: підросло нове покоління й переможці наших перших фестивалів уже привозять на конкурси своїх вихованців, що для нас є найкращим доказом довіри й визнання. Змінилося журі: виступи оцінювали народний артист України Григорій Чапкіс, народна артистка України Лідія Михайленко, викладач Associação de Dança e Artes da Madeira Алдо Вієра, зав. кафедри вокальної культури й сценічної підготовки ХНПУ ім. Г.С. Сковороди Тетяна Ткаченко та солістка Криворізького академічного театру ім. Т.Г. Шевченко Тетяна Плужник. Змінилося місце проведення: ми надзвичайно вдячні колективу Палацу культури ПАТ «Центральний ГЗК» за гостинність, професійність і сприяння в проведенні фестивалю. Нарешті, змінився й сам фестиваль: ми повернулися з абсолютно новим конкурсом, що знайшло відбиття в його назві “New Festival of Arts”.

Конкурсні виступи проходили в вокальній та хореографічній номінації в шести вікових категоріях й журі було надзвичайно важко визначити найкращих серед достойних претендентів. Вокальне гран-прі фестивалю здобув Жіночий вокальний ансамбль “Первоцвіт” (м. Кривий Ріг), а хореографічне гран-прі дісталося -колективу «Юність «—. Також у рамках фестивалю був передбачений спеціальний приз у хореографічному жанрі — кубок Чапкіса. Прихильність вибагливого маестро виборов Зразковий ансамбль бального танцю “Вдохновение” (м. Кривий Ріг). Крім цього були визначені лауреати 1-3 премій в своїх вікових категоріях. Крім конкурсної програми учасники мали змогу відвідати майстер-клас члена журі Алдо Вієри й неформально поспілкуватися з конкурсним журі в рамках брифінгу. Кульмінацією конкурсу став гала-концерт і церемонія нагородження.

Щиро вітаємо всіх переможців і тих, у кого головні перемоги ще попереду. Дякуємо вам за те свято, що ви створили, бажаємо подальших творчих здобутків і чекаємо на зустріч у рамках наших фестивалів!